Вчені стверджують, що регулярне включення цих продуктів в свій раціон харчування знижує рівень високого холестерину в крові, підвищує ефективність антидепресантів і значно скорочує вірогідність передчасної смерті від цілого ряду хвороб.

Проведене в Китаї дослідження, про яке докладно розповів Journal of Internal Medicine, продемонструвало, що споживання продуктів, багатих омега-3-поліненасиченими жирними кислотами є великою мірою оздоровчим для організму і навіть знижує ризик ранньої смерті. Перш ніж зробити такий висновок, вчені проаналізували дані 420 тисяч людей, які збиралися протягом 16 років.

«Чоловіки, які споживали більше риби, в середньому на 10 відсотків рідше вмирали від серцево-судинних захворювань і на 37 відсотків рідше – від хвороб печінки. Що стосується жінок, то серед часто вживали рибу було на 38 відсотків менше випадків смерті від хвороби Альцгеймера», – повідомили дослідники в публікації журналу.

Риба, за словами вчених, це чудовий зразок харчових джерел омега-3 жирних кислот. У березні цього року американські фахівці опублікували результати дослідження, яке показало, що регулярне вживання риби покращує стан серцево-судинної системи, а також знижує ризик розвитку розсіяного склерозу. Зроблені ними обчислення показали, що завдяки рибі ймовірність виникнення склерозу знижується на цілих 45%.

У той же час, ряд дослідників зазначає, що споживання риби може бути пов’язане з певними ризиками для здоров’я. За словами експертів, на якості продукту позначається екологічне забруднення.

Крім риби джерелами омега-3 є лляне масло, авокадо, різні горіхи, шпинат, морські водорості.