Таємниці сну намагалися розгадати чимало учених протягом довгих років. У цій статті ми зібрали п’ять основних причин, через які людині просто необхідно спати.

Сон потрібен людині так само, як їжа і вода. Протягом більш ніж 20 років у загальній складності людина знаходиться в цьому стані. Відомо, що собаки могли прожити без їжі до 25 діб, а ось без сну гинули вже через 10-12 днів. Безсоння — це дуже серйозна проблема сучасного людства, яку потрібно вирішувати, так як причин, за якими людині потрібно спати величезна безліч.

Причини, через які потрібно спати

Відпочинок для мозку і відновлення організму

Сон є важливим у житті кожної людини, так як допомагає відновити організм після довгого робочого дня. Нічні процеси безпосередньо впливають на метаболізм. Клітини людського організму відновлюють запаси енергії, при руйнуванні клітини замінюються новими, а потім відновлюються пошкоджені. Без повноцінного сну відновлення абсолютно неможливо.

Відновлення пам’яті

Численні дослідження говорять про те, що без сну запам’ятовування різної інформації взагалі неможливо. Поганий сон погіршує здатність щось запам’ятовувати, а також обробляти відомості. Справа в тому, що під час сну синаптичні закінчення зв’язуються міцніше, завдяки чому і відбувається засвоєння інформації. Примітно, що найбільш важливі відомості уві сні запам’ятовуються краще, ніж ті, що нам не цікаві.

Шкідливі звички

Нікотин і кофеїн є головними стимуляторами головного мозку. Що ми робимо, коли не виспалися? Зрозуміло, тягнемося до чашки кави, щоб збадьоритися. А курці не можуть уявити ранку без сигарети, які містять величезну кількість шкідливих з’єднань. Все це негативно позначається не тільки на головному мозку, але і на інших органах. Таким чином, відсутність сну тільки штовхає людину на шлях зі шкідливими звичками. Тому дуже важливо спати відведену кількість часу, щоб не довести себе до ризику передчасної смерті.

Психічне здоров’я

Психічні захворювання дуже часто безпосередньо пов’язані з порушеннями сну і безсоння. Найчастіше від цього страждають люди з шизофренією і біполярними розладами. Вони воліють спати вночі і спати вдень. Також дослідження показують, що при налагодженні сну позбутися від психічних захворювань неможливо, а ось запобігти гострим симптомам можна. Також порушення сну можуть допомогти в ранній діагностиці психічних розладів. Тому вчені і лікарі в один голос твердять: сон вкрай необхідний для підтримки не тільки фізичного, але й психічного здоров’я.

Жіноче здоров’я

Виявляється, сон безпосередньо впливає на жіноче здоров’я. Найкраще засинати в проміжку з 21:00 до 23:00, а прокидатися в один і той же час. Ця славна звичка допоможе відчувати себе відмінно і збереже жінці здоров’я всіх органів. До речі, ще вважається, що жінкам потрібно спати на дві години довше, ніж представникам протилежної статі. Хоча на практиці жінки роблять це менше — близько шести годин на добу — так як виконують багато справ: і домашню роботу, і піклування над дітьми, та будують кар’єру. А недосипання можуть істотно позначитися на здоров’ї. Виникнуть проблеми з шкірою, затримки рідини в організмі, старіння настане раніше, виникає ризик депресії, простудних та інших захворювань.

Умови якісного сну

Якісний сон відрізняється від звичайного тим, що допомагає краще досягти тих цілей, які були описані вище. При дотриманні всіх умов людина буде висипатися як слід, запобіжить проблемам з фізичним і психічним здоров’ям і так далі. Що ж для цього потрібно робити?

По-перше, давно доведено, що якісний сон можливий тільки при повній темряві. Потрібно як слід зашторювати вікна, вимикати світло (навіть нічні лампи або світильники), щоб жоден промінь світла не проникав у приміщення.

По-друге, температура в приміщенні під час сну повинна бути не вище 21-22 градусів. Найкращим варіантом буде провітрювати кімнату перед тим, як лягти спати. В ідеалі не буде зайвим і прогулянка перед сном. Так на ранок ви будете виглядати набагато свіжішими.

По-третє, слід використовувати тільки свіжу білизну під час сну. Обов’язково переодягайтесь в чистий одяг, стеліть тільки свіжо випрані простирадла і наволочки. При цьому не потрібно застосовувати для сну занадто високі подушки, так як це може сприяти утворенню заломів і складок на шиї.

По-четверте, не потрібно наїдатися перед сном. В ідеалі потрібно поїсти за три-чотири години до відбуття в царство Морфея. Справа в тому, що при обжиранні під час сну організм почне витрачати всі сили на перетравлення їжі, а в результаті утворюється зайва вага. Якщо вже дуже хочеться їсти, то можна з’їсти яблуко, випити склянку кефіру або теплого молока з медом.

По-п’яте, постарайтеся розслабитися перед сном, не читати, не працювати. Загалом можна перевантажувати мозок перед тим, як заснути. Краще відкласти рішення різних проблем до ранку. Те ж саме відноситься до перегляду телевізора або гортання сторінок в інтернеті.

По-шосте, допомогти заснути допоможе тепла розслаблююча ванна. Для цього можна не просто набрати води, але і додати піни або заспокійливої олії. Для досягнення найбільшого ефекту можна запалити свічки і поставити розслаблюючу музику. До речі, остання благотворно позначається на роботі головного мозку.

Таким чином, можна укласти, що сон — це важлива складова людського життя. Без нього повноцінне функціонування нашого організму просто припиниться. Зокрема, будуть погіршуватися когнітивні функції, імунітет стане слабшим, буде утворюватися зайва вага через переїдання, а продуктивність буде практично на нулі. Вам гарантовані поганий настрій і пошарпаний вигляд без сну, тому не забувайте про те, як і навіщо ви спите — це вкрай важливо!