Ці дії можуть викликати порушення у травленні, яке і так відчуває навантаження.

Якщо ваш шлунок повний, не поспішайте їсти солодке, десерт відразу після першого і другого – це не самий корисний вибір для здоров’я. Ігнорування цього правила, як зазначають дієтологи, може стати причиною, перебору з калоріями, тяжкості в шлунку, а також зайвої ваги. Якщо, приміром, сильно хочеться десерту, з’їжте його як окрему страву, і краще всього в першій половині дня.

Також на повний від прийнятої їжі шлунок не можна пити холодні напої. Навіть холодна вода при цьому може ускладнити перетравлення їжі, приводячи до печії і хворобливих відчуттів в шлунку.

Не варто їсти відразу після їжі ягоди і фрукти – їх набагато корисніше вживати за годину до їжі, або як окремий перекус. В іншому випадку ягоди і фрукти сприятимуть процесу бродіння з усіма його «принадами» у вигляді газів, здуття і не тільки.

Крім цього, фахівці не рекомендують на повний шлунок приступати до активних фізичних навантажень – краще через 20-30 хвилин після їжі, коли травлення вже активовано. Куріння відразу після їжі різко зменшує концентрацію кисню в крові, що призводить до судинних спазмів. У зв’язку з цим погіршується процес травлення, виникають болі в животі.

Не радять лікарі на повний шлунок йти спати і приймати гарячий душ. Коли людина лягає спати після прийняття їжі, вона надовго залишається в шлунку, і може призвести до серйозних вад травного тракту.

Що стосується гарячого душу з наповненим шлунком, то фахівці пояснюють: під час такого душу кров починає приливати до кінцівок і шлунку бракує кровопостачання. Душ треба приймати через 1-2 години після їжі.

Джерело: МедікФорум