Деякі люди так сильно люблять сир, що не можуть без нього жити. Але і ненавидять за те, що він може привести до зайвої ваги і викликати захворювання серця.

Сир-відмінне джерело кальцію, жиру і білка, в ньому велика кількість вітамінів А і B12, фосфору і рибофлавіну. Якщо сир приготований зі стовідсоткового незбираного молока від тварин, який були на природному вигулі, то в ньому найбільше поживних речовин, включаючи жирні кислоти Омега-3 і вітамін К2. Сир і молочні продукти можуть захищати зуби від карієсу.

У сирі з високим вмістом цвілі міститься невелика кількість кон’югованої лінолевої кислоти. Вона запобігає ожиріння, хвороби серця і зменшує запалення.

Читайте також:  Лікар назвала найкращі продукти для природної детоксикації організму

Ферментовані молочні продукти на зразок йогурту і сиру позитивно впливають на серцево-судинну систему. На жаль, всі молочні продукти пастеризують при високій температурі, і це значно зменшує рівень деяких корисних сполук на кшталт «хороших» бактерій і ферментів.

Але деякі люди надмірно чутливі до сиру. Він містить лактозу-цукор, який не перетравлюється людьми з непереносимістю лактози. Сир є калорійним продуктом, в залежності від його сорту, можна отримувати близько 100 калорій на 30 г.

Також сир містить казеїн – білок з молока, що небезпечно для людей, які мають на нього алергію. У ньому безліч жирів, а експерти пропонують обмежувати вживання насичених жирів. Нарешті в жирі немає клітковини, через що надмірне захоплення цим продуктом може спровокувати запор.

Читайте також:  Як перегляд футболу може впливати на серце?