Якщо ви любите випити келих – другий вина протягом тижня, вам слід обов’язково звернути увагу на те, що говорять дослідження про помірне вживання алкоголю.

До вина прийнято ставитися з більшою симпатією, ніж до тієї ж горілки. У контексті середземноморської дієти його навіть часто вважають цілком здоровим напоєм. Але чи так це насправді?

Одна пляшка вина на тиждень: це занадто багато? У 2019 році спеціалізований журнал BioMed Central Public Health опублікував дані, отримані при дослідженні фахівців з Університетської лікарні Саутгемптона (Великобританія). Вчені оцінювали ризик для здоров’я, пов’язаний з вживанням вина, співвідносячи його зі шкодою, що наноситься організму курінням сигарет.

Читайте також:  Лікар розповів, як може постраждати організм через опалення

Їх аналіз показав, що з 1000 некурящих людей, які випивають одну пляшку вина щотижня, близько 10 чоловіків і 14 жінок в якийсь момент захворіють на рак. При трьох пляшках вина, що випиваються за тиждень, число хворих чоловіків збільшилася б до 19, а число жінок – до 36. За оцінками дослідників, з точки зору шкідливого впливу вина на здоров’я це приблизно так само шкідливо, як п’ять сигарет в день для чоловіків і десять для жінок.

“Помірне споживання алкоголю слід розглядати як серйозний ризик для здоров’я: воно збільшує у чоловіків ймовірність розвитку раку шлунково-кишкового тракту, у жінок – раку грудей”, – констатували автори розслідування.

Читайте також:  Названо період прискорення росту дітей

Помірна випивка: так чи ні? З тим, що навіть помірна випивка може серйозно шкодити організму, згодні і фахівці Кембриджського університету. Вони виявили, що навіть незначні відхилення від максимальної кількості вина, офіційно рекомендованого британським охороною здоров’я (близько половини склянки в день), – підвищують ризик інсульту, серцевої недостатності та інших небезпечних для життя захворювань.

Кембриджські експерти нагадують, що алкоголь є нейротоксином, і люди, які регулярно вживають його, не тільки ризикують власною печінкою, але також можуть постраждати від патологій, що зачіпають головний мозок, центральну нервову систему, включаючи депресію і недоумство. На думку вчених, час від часу можна дозволяти собі випивати келих вина, але вживати його на регулярній основі – нехай навіть помірно – вони не рекомендують.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News