ГоловнаНовини Здоров'яНазвано 6 продуктів, які оздоровлюють кишечник

Названо 6 продуктів, які оздоровлюють кишечник

Продукти, які оздоровлюють кишечник, відрізняються властивість підтримувати популяцію здорових кишкових бактерій, тоді як небезпечні продукти можуть сприяти розмноженню шкідливих бактерій в кишечнику. Про корисні і шкідливі для кишечника продукти повідомляє Focus.de.

Зелені банани

«Люди, які регулярно їдять нездорову їжу, стають більш сприйнятливими до кишкових захворювань. Неправильні продукти можуть сприяти розмноженню шкідливих бактерій в кишечнику, тоді як здорові продукти, навпаки, допомагають їх зменшувати», – наводиться на порталі думка експертів.

Наступних харчових інгредієнтів фахівці радять уникати.

Цукор. Бактерії люблять цукор, і ті люди, які їдять багато продуктів з доданим цукром, мають підвищений ризик зіткнутися з кишковими розладами.

Читайте також:  Виявлено простий і доступний ключ до довголіття

М’ясні перероблені продукти. Різноманітні ковбасні, а також в’ялені, копчені перероблені м’ясні продукти ВООЗ віднесла до списку канцерогенних речовин, що підвищують ризик розвитку колоректального раку (рак кишечника). Якщо і є м’ясо, тільки натуральне, – і не більше 500 грамів на тиждень.

Погані жири. Будьте обережні з маргарином і майонезом – ці продукти можуть дратувати кишечник.

Наступні продукти, навпаки, оздоровлюють кишечник.

Продукти, багаті клітковиною. Бобові овочі – джерело харчових волокон, особливо ефективно поліпшують стан слизової оболонки кишечника.

Зелені банани. Ці фрукти містять багато інуліну, також відноситься до харчових волокон. Інулін благотворно впливає на ріст протизапальних кишкових бактерій.

Читайте також:  Дієтологи назвали найбезпечніше м'ясо для шашлику

Жирна риба. Її ненасичені жирні кислоти підсилюють вироблення слизу, яка сприяє швидкому просуванню кишкових мас, захищає від запорів і запалення.

Терті яблуко і морква. У них містяться речовини, що викликають набухання, які служать харчуванням кишковим бактеріям. Ті, в свою чергу, утворюють жирні кислоти з коротким ланцюгом, що захищають слизову оболонку кишечника від пошкоджень.

Охолоджена картопля в мундирі. В процесі охолодження в картоплі утворюється стійкий крохмаль, при засвоєнні якого виділяється масляна кислота. Подібно коротко жирних кислот, вона постачає клітини кишечника енергією і тим самим стимулює зростання слизової оболонки кишечника.

Чорний хліб: він містить важливі волокна і цінні вуглеводи.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News