Протягом десятиліть каші залишаються предметом суперечок дієтологів. Одні впевнені, що це джерело зайвих вуглеводів, а інші вважають їх незамінною частиною раціону. Вчені стверджують, що це один з найздоровіших продуктів у світі, але уточнюють, що зерно має бути цільним.

Каші-джерело вітамінів, мінералів і повільних вуглеводів. Вони забезпечують організм усіма необхідними речовинами, тому вважаються найкращим варіантом, щоб почати день. На тему про те, яка каша є найкориснішою, дискусії не вщухають, але багато вчених віддають пальму першості гречці.

Ця крупа багата клітковиною, яка необхідна для правильної роботи шлунково-кишкового тракту. Крім того, харчові волокна дають довге відчуття насичення, утримуючи від нездорових перекусів протягом дня. Згідно з The American Heart Association, клітковина допомагає поліпшити рівень холестерину в крові, що, в свою чергу, знижує ризик серцевих захворювань, діабету, інсульту та ожиріння.

Читайте також:  Дієтологиня назвала чотири сухофрукти для здоров'я організму

Крім того, гречка – один з рекордсменів за вмістом рослинного білка, а її мінеральний склад набагато багатший, ніж у інших круп. Зокрема, вона містить залізо, марганець, мідь, магній і фосфор. За словами вчених, в одній порції каші (168 г) також є 1,58 мг ніацину або вітаміну B-3, який необхідний для перетворення вуглеводів, жирів і білків в енергію.

Інше дослідження показало, що гречка позитивно впливає на інсулін і рівень глюкози в крові, а також може запобігати запалення і метаболічний синдром, які часто зустрічаються при діабеті.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News