Дослідження показало, що не приносять задоволення сімейні відносини для здоров’я за небезпекою не відрізняються від куріння. Такі висновки спостережень за понад 10 000 жителів Ізраїлю протягом 30 років.

Якщо ви вважаєте ваш шлюб невдалим, то це може стати причиною, яка доведе до ранньої могили. Такого висновку дійшли ізраїльські дослідники. Вони ретельно вивчали історії хвороб понад 10 000 жителів країни протягом 30 років. Дослідження проводилося силами співробітників Університету Тель-Авіва.

Виявилося, що нещасливий шлюб був для серцево-судинної системи таким же фактором ризику, як куріння, часто приводить до інсультів та інфарктів. Наприклад, чоловіки, які вважали свій сімейний союз невдалим, на 69,2% частіше вмирали від інсультів, в порівнянні з тими, хто вважав шлюб щасливим.

Читайте також:  Дієтологи з США встановили найкращий час для вживання кави

Проаналізувавши всі причини передчасної смерті серед чоловіків, вчені прийшли до висновку про те, що рання смертність була на 19% вище, якщо шлюб виявлявся невдалим. У зв’язку з цим автори дослідження закликають психотерапевтів звертати особливо пильну увагу на задоволеність їх пацієнтів сімейним життям. Сімейна терапія може відігравати найважливішу роль у захисті серцево-судинного здоров’я. Відзначимо, що дослідження проводилося серед чоловіків, а про вплив невдалого шлюбу на здоров’я жінок нічого не відомо, пише The Daily Mail.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News