Тривалість життя можна збільшити, внісши одну просту зміну до своїх звичок у їжі. Не вимагатиме великих фінансових витрат. Як пояснюють американські дієтологи Мелісса Ріфкін і Келсі Хемптон, найкраща і найголовніша харчова звичка, яка допоможе продовжити життя, є менше оброблених продуктів.

Простий спосіб відрізнити їх у магазині – переглянути список інгредієнтів, пише Eat This Not That. Якщо у списку зазначено більше двох, швидше за все це оброблений продукт. “Сира куряча грудка, упакована з розчином солі як консервант, не вважатиметься обробленою. Але м’ясні делікатеси, що містять консерванти, ароматизатори та желюючі агенти, будуть обробленими продуктами”, – пояснюють фахівці.

Оброблені продукти зазвичай містять доданий цукор, різні консерванти, підсилювачі смаку, барвники. У невеликих кількостях такі компоненти можуть викликати проблем зі здоров’ям. Але якщо такі продукти становлять значну частину раціону – здоров’я може постраждати.

Як зазначається у дослідженні, опублікованому в журналі BMJ, особливо можуть бути шкідливими так звані ультраоброблені продукти. Це деякі види хліба, морси та напої на молочній основі, торти, печиво, солоні закуски, багато сухих сніданків.

Наприклад, вміст доданих цукрів у таких продуктах може бути у вісім разів вище, ніж у оброблених. Як вважають вчені, високе вживання доданих цукрів може сприяти ожирінню, розвитку діабету другого типу, дисліпідемії та інших захворювань, що скорочують життя.