Після 40-45 років багато жінок скаржаться на те, що набирають у вазі, не змінюючи раціон харчування та не знижуючи звичного фізичного навантаження. Скинути набрані кілограми дуже важко, а дехто стверджує, що неможливо.

Доктор Веріті Біггс, лікар загальної практики та приватний лікар з питань жіночого здоров’я, дає кілька порад тим, хто опинився в такій ситуації та хоче схуднути.

Чому жінки додають у вазі з віком?

Збільшення ваги з віком є ​​звичайним явищем, як у чоловіків, так і у жінок, і це є частиною нормального процесу старіння.

— Це пов’язано з кількома факторами, такими як зниження активності, а також зміна обміну речовин та розподіл жиру. Жінки зазвичай накопичують жир навколо талії, що призводить до зміни силуету. Деякі втрачають активність через вікові захворювання, наприклад, проблем із суглобами. Ми живемо довше і працюємо довше, тому нам потрібно підтримувати своє здоров’я, – зазначає Біггс Express Health.

Симптоми менопаузи можуть бути довгостроковими, причому як до, і після припинення місячних.

– Симптоми менопаузи можуть бути дуже різними: припливи, нічна пітливість та поганий сон; фізичні симптоми, такі як сухість піхви, дратівливість сечового міхура, свербіж, біль у суглобах; а також зміна настрою, туман у голові, проблеми з пам’яттю, проблеми з концентрацією та низьке лібідо. Деякі з них можуть бути дуже незначними, інші серйозними, — розповідає лікар.

Як лікують ці симптоми?

Замісна гормональна терапія (ЗГТ) вважається найкращою при вазомоторних симптомах, таких як припливи та нічна пітливість, але допомагає і при більшості інших симптомів.

— Іншими методами лікування можуть бути місцеві вагінальні процедури, можна використовувати антидепресанти, а також інші засоби та методи лікування, такі як когнітивно-поведінкова терапія. Ми також маємо думати про покращення та оптимізацію способу життя, бути активними, пити менше алкоголю, не курити, — розповідає лікар.

Як менопауза впливає вага жінки? Чи є середнє збільшення у вазі під час менопаузи?

— Часто у збільшенні ваги звинувачують менопаузу, але насправді це сам процес старіння та зміна розподілу жиру, — наголошує фахівець.

Як жінка може схуднути в період менопаузи — чи потрібно дотримуватись дієти чи виконувати вправи?

— Немає жодних дієт чи планів, яким потрібно слідувати, щоб схуднути під час менопаузи. Ми повинні внести довгострокові зміни до нашого способу життя, наприклад, більше рухатися, харчуватися здоровою їжею. Що важливо, то це захист здоров’я кісток за допомогою фізичних вправ і, зокрема, вправ з тяжкістю, оскільки втрата кісткової маси відбувається після менопаузи, коли рівень естрогену падає, — зазначає медик.

Менопауза та падіння рівня естрогену впливають на все, оскільки у нас всюди в організмі є рецептори естрогену. Змінюються волосся, нігті, шкіра, біль у суглобах, зміни настрою, проблеми з пам’яттю.

Єдиний вихід, щоб зберегти здоров’я якнайдовше — переглянути свій спосіб життя та внести до нього корективи. Це харчування, фізнавантаження, здоровий сон, мінімізація стресів.