Вітамін D необхідний кожній людині. Він допомагає регулювати кількість кальцію і фосфату в організмі, підтримує здоров’я зубів, кісток і м’язів.

Один з кращих способів поповнити запас вітаміну D – проводити час під прямими сонячними променями. Однак в зимові місяці це практично неможливо, тому фахівці радять приймати його у вигляді добавок.

За інформацією Express, більшості людей потрібно близько 10 мкг вітаміну D щодня, включаючи вагітних і годуючих жінок, а дітям молодше 1 року необхідно від 8,5 мкг до 10 мкг. Іноді вітамін D вимірюється в міжнародних одиницях (МО), а не в мікрограмах. Еквівалент 10 мкг становить близько 400 МО. Це рекомендована норма в період з жовтня по березень.

При цьому, відзначають фахівці, не варто зловживати прийомом добавок. Максимальна добова доза вітаміну D становить 100 мкг (4000 МО). Діти у віці від 1 до 10 років не повинні отримувати більше 50 мкг (2000 МО) в день, а норма для немовлят до 12 місяців – не більше 25 мкг (1000 МО).

Добавки з вітаміном D можна знайти в більшості аптек. Відзначається, що найбільший дефіцит речовини відчувають люди, які рідко проводять час на відкритому повітрі, а також літні.