З потовиділенням прийнято боротися, але зараз мова не про гігієну. Якщо піт раптом багатий чи неприємно пахне, – це може бути неспроста.

Фахівці розповіли про те, симптомом яких порушень може виявитися людський піт, про це повідомила електронна газета ZIV.ru. Іноді піт сигналить про онкологію, яка почалась, і це зайвий раз доводить, чому корисно бути уважним до свого тіла.

Гіпергідроз. Рясний піт при гіпергідрозі – це наслідок надмірної стимуляції нервів, що регулюють роботу потових залоз. Чому так відбувається, загадка. Але помічено: гіпергідроз нерідко спостерігається у членів однієї родини.

Падіння рівня цукру в крові. У цьому випадку теж виступає рясний піт, також може відчуватися похолодання і липкість шкіри в районі потилиці поруч з волоссям, прискорене серцебиття, тремтіння, нудота, запаморочення, розпливчастий зір. Низький рівень цукру завдає шкоди, в першу чергу, мозку. Причиною такого зниження може бути діабет, перевтома. Нормою вважається показник цукру на рівні 3,3 – 5,5 ммоль/л.

Читайте також:  Медик пояснила неможливість повної відмови від солі

Вагітність або менопауза. Для них також типова посилена пітливість, причому має місце в зовсім нетипових для потовиділення обставин. Порушення виділення поту в цих випадках пов’язане зі специфікою ендокринної системи, що виробляє гормони для всього організму. На її особливості впливають генетика, вага, деякі звички.

Лімфома та хвороба Паркінсона. Піт понад звичайного може бути сигналом тіла цих захворювань. Лімфома – це рак лімфатичної системи, що вражає клітини-лімфоцити, важливі для імунітету. Чому у хворих лімфомою людей рясно виробляється піт, поки точно не відомо.

Стрес. «Хворі» нерви активізують потові залози пахв, при цьому піт виробляють апокринні залози, які діють тільки на певних ділянках тіла і володіють особливим складом. Піт, який виділяється ними володіє неприємним запахом.

Читайте також:  Чому мити яйця водою небезпечно для здоров'я

Джерело: МедікФорум