Діагностувати інсульт, котрий наближається практично неможливо, але існують симптоми, які можуть провіщати судинну катастрофу. До них відносяться галюцинації, ефект тунельного зору, різкі скачки тиску і інші прояви.

Виникненню інсульту сприяє та обставина, що кров перестає надходити до певної ділянки мозку, викликаючи його атрофію. Напередодні інсульту тіло може посилати сигнали, які свідчать про несприятливі зміни в судинній системі, про це повідомляється на порталі Рамблер/доктор.

Галюцинація. Слухові, зорові і нюхові галюцинації можуть виникати у зв’язку з різними захворюваннями, а також як побічний ефект прийому деяких препаратів. Але також галюцинації можуть з’являтися при відмиранні нейронів – мозкових клітин.

Читайте також:  6 кроків до здоров'я жінки після 40

Тунельний зір. Ефект тунельного зору пов’язаний з втратою так званого «бічного» зору. Для інсульту, на відміну від інших патологій, характерно те, що тунельний зір не розвивається поступово, а виникає раптово, тобто, нормальний зір змінюється за кілька секунд.

Головний біль. У разі інсульту він також стає дуже сильним за дуже короткий час.

Різкі скачки тиску. Якщо високий тиск виявляється нижчим всього через дві хвилини, це цілком може виявитися симптомом інсульту, який насувається. При таких різких коливаннях тиску потрібно обов’язково звертатися до лікаря.