Рак — це складне захворювання з багатьма частинами, що рухаються, що допомагає пояснити масштаб проблеми, з якою стикаються ті, хто намагається його викоренити. Тим не менш, прогрес у розумінні взаємозв’язків ризиків є. Одне дослідження показало, що поширений дефіцит вітамінів, від якого страждає кожен десятий британець старшого віку, пов’язаний із «п’ятикратним» збільшенням ризику раку шлунка.

І біологія, і спосіб життя можуть стимулювати розвиток ракових клітин. З’ясування факторів ризику, що діють, є постійним завданням дослідників у цій галузі. Однією з менш відомих, але тим щонайменше асоціацій, що викликають занепокоєння, є дефіцит вітаміну B12, пише Express.

Вітамін B12 виконує кілька важливих функцій в організмі, зокрема підтримує здоров’я нервової системи.

Дефіцит B12 частіше зустрічається у людей похилого віку, зачіпаючи приблизно одного з 10 осіб у віці 75 років і старше і одного з 20 осіб у віці від 65 до 74 років. Низка досліджень протягом багатьох років виявила зв’язок між низьким дефіцитом B12 і раком.

Нове дослідження виявило зв’язок між низьким рівнем B12 та раком шлунка.

Сироваткові концентрації кількох поживних речовин (вітаміну B12, фолієвої кислоти, вітаміну B6, рибофлавіну та гомоцистеїну) під час дослідження курців-чоловіків.

Мета полягала в тому, щоб визначити, чи запобігають певним вітамінним добавкам рак легенів та інші види раку в когорті з 29 133 курців чоловіків на південному заході Фінляндії.

“Нижчі концентрації вітаміну B12 у сироватці на початку дослідження були пов’язані з 5,8-кратним збільшенням ризику раку шлунка. Ця асоціація зберігалася в учасників, у яких розвинувся рак більш ніж через 10 років після забору крові, і після обмеження аналізу учасниками з клінічно нормальним рівнем вітаміну В12”.

Низький рівень B12 у сироватці був із «п’ятикратним збільшенням» ризику раку шлунка.