Відмова від м’яса в раціоні може бути обумовлений різними причинами. Хтось виключає тваринні продукти через етичних принципів, хтось вважає, що вони можуть бути шкідливими, хтось таким чином знижує калорійність. Провівши нове дослідження, вчені прийшли до висновку, що перехід до рослинної дієти не завжди може пройти без наслідків, так як не вся вегетаріанська їжа є однаково здоровою.

“Наше дослідження показує, що перехід на рослинне харчування не гарантує більш здоровий вибір їжі і, в свою чергу, це може тільки нашкодити здоров’ю”, — говорить автор дослідження доктор Матіна Куварі.

Більшість дієтичних досліджень визначають рослинні дієти як “вегетаріанські” або “з низьким вмістом м’яса”, тим самим розглядаючи всі рослинні продукти як рівні. Унікальним аспектом нової роботи є той факт, що в ній розглядався тип споживаної їжі. Так автори визначили Здорові рослинні продукти, тобто найменш оброблені, такі як зерно, фрукти, овочі, горіхи, оливкова олія і чай/кава. І нездорові рослинні продукти – це соки, підсолоджені напої, картопля, консервовані продукти і будь-які солодощі, як шоколад, так і йогурти.

Читайте також:  4 способи визначити свіжість яєць

В ході дослідження було вивчено зв’язок між кількістю і якістю рослинної їжі і здоров’ям серця протягом 10-річного періоду. Аналіз був проведений серед 146 учасників з ожирінням, які мали нормальний кров’яний тиск, а також хороший рівень цукру в крові. Добровольцям були надані спеціальні анкети, за якими оцінювалася їх дієта і харчові звички. В опитувальнику були перераховані 156 продуктів харчування і напоїв, зазвичай споживаних в Греції. Також вчені визначали розмір порцій учасників.

В результаті роботи вчені помітили, що якість рослинної їжі впливає на здоров’я. Більш здоровий вибір був пов’язаний з підтриманням нормального кров’яного тиску і нормального рівня ліпідів і цукру в крові. І навпаки, вживання нездорової рослинної їжі було пов’язано з підвищенням всіх показників.

Читайте також:  Які симптоми коронавірусу стали зустрічатися частіше, розповіла лікарка

Доктор Куварі каже, що вживання меншої кількості м’яса корисно для здоров’я серця, особливо коли воно замінюється поживними рослинними продуктами, такими як цільні зерна, фрукти, овочі, горіхи і оливкова олія. Однак вона зазначила, що при переході на рослинне харчування, варто брати до уваги якість продуктів.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News