Пробудження вночі в один і той же час може бути ознакою порушень в організмі. Серед небезпечних причин, названих медиками, – проблеми з печінкою, легенями, жовчним міхуром.

21:00 – 23:00. Багато людей відчувають природний спад тонусу, втому, що обумовлено особливим енергетичним циклом, під час якого органи людини переходять в режим сну. Кожен з них особливо активний в певний час, деякі працюють вночі.

23:00 – 1:00. Тіло переходить в “сплячий режим”: температура падає, сповільнюється метаболізм. Однак жовчний міхур працює на повну потужність. Пробудження в даний час – можливий знак неправильного харчування, вживання за вечерею надмірної кількості їжі особливо жирної. Подібна їжа вимагає більше жовчі для переробки, що надмірно напружує жовчний міхур.

1:00 – 3:00. Організм звільняється від токсинів. Небезпечною причиною пробудження вночі в цей відрізок часу можуть бути проблеми печінки. Орган в цей час доби активно працює, розщеплюючи шкідливі речовини.

Крім того, вночі печінка також розщеплює алкоголь. Коли процес завершується, рівень цукру в крові різко падає, що теж може змусити прокинутися.

3:00 – 5:00. Небезпечною причиною пробуджень вночі в такий час іноді виявляється дисфункція легенів. Парний орган активно очищається, організм поглинає багато кисню. Тим, хто страждає від кашлю між третьою годиною ночі і п’ятою ранку, слід обстежитися у пульмонолога.

5:00 – 7:00. Тіло починає викидати кортизол. Гормон змушує організм прокидатися. В цей же час самоочищення починає товста кишка. Якщо ви постійно прокидаєтеся в такі години, швидше за все, для вашого біоритму спорожнення саме в цей період найбільш сприятливе.