Інтервальне голодування стало справжнім трендом. Однак про його справжній вплив на схуднення було відомо не так багато. Новий огляд показав, що такий формат харчування дійсно сприяє зниженню ваги і може поліпшити певні показники здоров’я серця. Інтервальне голодування об’єднує групу дієт, для яких характерне голодування з різними перервами.

“Нове дослідження демонструє, що різні форми інтервального голодування – це ефективні заходи по зниженню ваги для людей з ожирінням”, – розповідає автор дослідження Кріста Вараді, директор відділу досліджень в області харчування людини Іллінойського університету в Чикаго.

Вона підкреслила, що інтервальне голодування може бути ефективним засобом зниження ризику серцевих захворювань за рахунок зниження артеріального тиску, ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ) і тригліцеридів.

Більш того, ці дієти можуть допомогти запобігти діабету 2 типу за рахунок зниження інсулінорезистентності і рівня інсуліну натщесерце. Більшість з цих переваг, ймовірно, пов’язано з втратою ваги.

“Інтервальне голодування допомагає знизити споживання калорій на 15-30% в день, що призводить до втрати ваги”, – зазначає Вараді. «Коли людина з ожирінням втрачає вагу, у нього майже завжди знижуються показники холестерину ЛПНЩ, тригліцеридів, артеріального тиску та інсулінорезистентності».

Для огляду дослідники проаналізували 11 робіт з інтервального голодування. Коли вчені розглянули всі роботи, вони виявили, що такий підхід до харчування дійсно призводив до втрати ваги і поліпшення факторів ризику для здоров’я серця. Однак тільки голодування через день і дієта 5:2 призвели до клінічно значущої втрати ваги більш ніж на 5%. Свої результати вчені представили в журналі JAMA Network Open.