Люди століттями використовували сіль – нею не тільки приправляли їжу, але і використовували для консервування м’яса і риби. Ті, хто не споживає її в достатній кількості, ризикують зіткнутися з серйозними проблемами зі здоров’ям, але в сучасному суспільстві цього не станеться – сучасна людина з’їдає 3400 мг натрію в день. Це може привести до інших, не менш небезпечних наслідків.

Організм вміє подавати чіткі сигнали, коли необхідно заповнити баланс. Наприклад, після солоної їжі настає відчуття спраги, так як сіль змінює баланс рідини в організмі, залишаючи клітини зневодненими. Крім бажання попити води виникає необхідність сходити в туалет. Споживання великої кількості солі стимулює нирки виробляти більше сечі. Рекомендується не їсти солоне перед сном, щоб не прокидатися кілька разів. Також тіло починає набрякати після солі, особливо це помітно з ранку.

Читайте також:  Що повинно бути в домашній аптечці при коронавірусі

Люди, які занадто багато солять їжу, можуть в кінцевому підсумку спровокувати резистентність до натрію у смакових рецепторів. Щоб їжа стала смачніше, їм потрібно висипати майже весь вміст сільнички на їжу. Ті, хто втратив чутливість до солі, постійно збільшують своє щоденне споживання і, як наслідок, ризикують своїм здоров’ям, потрапляючи в порочне коло.

Від солі може з’явитися “залежність”. При спробі прибрати солоні продукти з раціону почнеться синдром відміни, простіше кажучи, «ломка». Деякі навіть день не зможуть протриматися без солі. Також від частого її вживання частішають головні болі, так як натрій викликає розширення кровоносних судин в мозку.

Читайте також:  Лікар пояснив різницю між COVID-19, грипом та сезонною алергією

За даними MSN Health, сіль впливає і на розумові здібності, особливо якщо вести малорухливий спосіб життя. Концентрація уваги в цьому випадку втрачається. Коли сіль зневоднює організм, рівень енергії падає. З більшою ймовірністю людина відчує втому після особливо солоної їжі.

Одним з найнебезпечніших наслідків є утворення каменів у нирках. Крім того, сіль може стати причиною гастриту, підвищення кров’яного тиску і навіть раку шлунка.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News