Перевірте, чи не робите ви щось з цього списку кожен день?

Наше здоров’я в першу чергу залежить від нашого способу життя: деякі експерти стверджують, що частка цього фактора становить понад 75%.

Ми всі знаємо, чого не треба робити, щоб не піддавати своє здоров’я зайвому і непотрібному ризику: не палити, не зловживати алкоголем, не захоплюватися надто жирною їжею і «порожніми» калоріями…

Але чи точно ми знаємо про всі небезпеки? Ми зібрали п’ять повсякденних звичок, яким потурає майже кожен — і які так само здатні вбити нас, як куріння, алкоголь або неправильне харчування.

Сидячий спосіб життя

Чи не найгірше, що ви можете зробити для свого здоров’я – це проводити занадто багато часу в сидячому стані, будь то за столом або в автомобілі.

Читайте також:  Одна з перших ознак деменції з'являється під час приготування їжі

Як відзначають канадські дослідники, саме сидячий спосіб життя ініціює дві третини випадків раку кишечника, а також істотну частину випадків злоякісних пухлин молочної залози, легенів, передміхурової залози.

Обов’язково робіть щогодини невеликі перерви в роботі на гімнастику, не забувайте про вечірніх прогулянках і ранковій зарядці!

Занадто багато м’яса і сиру

Тваринний білок багатий IGF-1, гормоном, який може сприяти зростанню ракових клітин. Як встановили дослідники з Університету Південної Каліфорнії, люди середнього віку, в чий раціон входить багато продуктів з високим вмістом тваринних білків, в чотири рази частіше вмирають від раку.

Додайте в свій раціон більше рослинних білків — наприклад, бобових або горіхів. Це дозволить вам компенсувати потребу організму в білку і водночас захистить від раку.

Читайте також:  Кава, яка вживається без цукру, допомагає скинути вагу

Використання газової плити при готуванні

Якщо ви звикли готувати на газовій плиті, то кожен день ваш організм отримує додаткову дозу окису вуглецю, двоокису азоту та формальдегіду — тих же речовин, які отримують курці. На щастя, впоратися з цією проблемою можна досить простим способом, просто встановивши витяжку.

Звичка до штучного загару

Незважаючи на всі дослідження, на коментарі та застереження лікаря, популярність засмаги, в тому числі штучного, з солярію, як і раніше висока. І навіть той факт, що регулярні походи в солярій щорічно провокують вдвічі більше випадків раку шкіри, ніж куріння — раку легенів, не зупиняє тих, хто любить потемніше і гарячіше.

Тим часом, якщо ви всерйоз дбаєте про своє здоров’я, перше, що варто зробити – як слід захищати свою шкіру від впливу ультрафіолету.
Відмова від солярію, постійне вживання кремів та інших косметичних засобів з SPF має стати вашою щоденною рутиною.

Читайте також:  Лікар рекомендує 4 добавки, які корисні для організму взимку

Недолік сну

Навіть якщо ви не курите, повністю відмовилися від алкоголю, регулярно займаєтеся спортом і правильно харчуєтеся, недолік сну з легкістю нівелює всі ці прекрасні звички і підніме ризик розвитку раку до рівня, який загрожує курцеві зі стажем, котрий викурює по пачці сигарет без фільтра на добу.

Це не жарти — недавні дослідження підтвердили, що постійний дефіцит сну по‑справжньому смертельний.

Не менше восьми годин, в прохолодній темній кімнаті, з нормальним протіканням всіх фаз сну. І не погоджуйтеся на менше!