ГоловнаНовини Здоров'яНазвані ознаки того, що людині може загрожувати старече недоумство

Названі ознаки того, що людині може загрожувати старече недоумство

Перші дзвіночки про старече слабоумство можуть виникати вже в середньому віці: вони проявляються у вигляді неохайності, запаморочення, труднощів з моторикою та інших ознак.

Старече недоумство

Неохайність. Несподівана неохайність, пов’язана з тим, що людина раптом почала кидати столові прилади, непомітно для себе бруднити одяг їжею, плутатися при виконанні простих побутових справ – все це може говорити про посилення загрози ймовірного недоумства, розповіли фахівці на порталі «Рамблер/доктор».

Плутанина з промовою. Якщо людині стає важко говорити розгорнуто, вона не може побудувати пропозицій, відчуває проблеми з підбором слів, – можливо, в недалекому майбутньому вона зіткнеться з деменцією.

Читайте також:  Токсиколог: як правильно пережити похмілля

Запаморочення. Голова може крутитися з різних причин. Запаморочення, які раптово проявляються є одним із симптомів слабоумства, котре поступово розвивається.

Труднощі з моторикою. Виникаючі проблеми з дрібними рухами можуть бути поганим знаком. Звертайте увагу на те, наскільки добре вам дається робота, що вимагає рухів пальцями, – наприклад, застібання гудзиків, друкування тексту в телефоні.

Погана пам’ять. Насторожувати має забування подій, котрі недавно відбулися.

При прояві названих вище ознак слід звернутися до фахівця, терапевта або невролога. Можливо, доведеться пройти комп’ютерну і магнітно-резонансну томографію, а також здати деякі аналізи.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News