По мірі того, як українські області стикаються з хвилями жаркого повітря, тема достатнього споживання води стає актуальною. Експерти розповіли, як багато літрів необхідно випивати кожен день, і наскільки в спеку цю дозу слід збільшити.

Для переважної більшості людей спекотна погода – це привід для радості. Але не слід забувати про те, наскільки важливо зволожувати організм. Якщо ви відчули запаморочення або зіткнулися з головними болями, то висока ймовірність зневоднення. Справа в тому, що в умовах спеки нашому організму необхідно працювати більш ретельно, і для цього потрібна вода. Організм втрачає вологу, яка виводиться разом з потом, йому потрібно компенсувати ці втрати. Є загальне правило 8 стаканів води в день. Але чи достатньо цього для спекотних періодів?

Експерти підкреслюють, що кількість води, яка випивається строго індивідуально і залежить від загального стану здоров’я людини, його дієти, характеристик клімату і фізіологічних потреб. Існують загальні рекомендації про 13 чашок або 3 літрів води для чоловіків, 9 чашок або трохи більше 2 літрів води для жінок. У дуже спекотну погоду потрібно додати ще кілька чашок. Однак важливо брати до уваги власні габарити і те, чим саме ви збираєтеся займатися. Якщо вам доведеться копати город на спеці або тягати якісь колоди, то, безумовно, це потребує ще більшої кількості рідини. Якщо ж ви сидите де-небудь у тіні і практично нічим не займаєтеся, то випивати багато води не потрібно.

У будь-якому випадку, при будь-яких пересуваннях у спекотні дні краще брати з собою пляшку з водою. До класичних симптомів зневоднення відносяться спрага, відчуття запаморочення, втому, сухість у роті і на губах, а також в очах. Причому сеча при достатній кількості води в організмі, має бути блідою і прозорою. Темно-жовтий колір чи дуже сильний запах говорять про зневоднення.

Джерело: МедікФорум