Вчені дійшли висновку, що продукти, яким властива висока ступінь обробки, здатні викликати звикання подібно до тютюну.

Журнал Addiction поінформував про дослідження вчених, які представляють університет Мічігану і Технологічний інститут Вірджинії, яке підтверджує властивість деяких продуктів викликати у людей звикання. Такими продуктами є готові до вживання магазинні ласощі: наприклад, морозиво чи чіпси.

“Продукти з високим ступенем обробки, такі як чіпси, печиво, морозиво, картопля фрі можуть вважатися такими, що викликають звикання нарівні з тютюном”, – пише Insider.

Згідно з їхніми даними, такі продукти збільшують ризик компульсивного вживання такою ж мірою, як це робить тютюн у курців – «як люди не можуть кинути палити, так само багато хто не може відмовитися від оброблених продуктів».

Вчені констатують, що пристрасть до подібної їжі може бути такою сильною, що відмовитися від неї люди не можуть навіть усвідомлюючи, що її прийом пов’язаний із проблемами для здоров’я. У своєму резюме вони зазначили, що вплив високооброблених продуктів на мозок «порівняний з ефектом нікотину».

Дослідники попереджають: особлива небезпека продуктів, що викликають залежність, у тому, що потяг до їх споживання зростає і людина втрачає контроль над кількістю з’їденого.

“Продукти з високим ступенем обробки здатні швидко доставляти в організм неприродно високі дози рафінованих вуглеводів і жирів, і саме це є ключем до їхньої здатності викликати звикання”, – постулювали автори роботи.