З’явилася інформація про те, що компонент зубних паст (діоксид титану) може завдавати серйозної шкоди здоров’ю. Чи так це насправді?

Діоксид титану забезпечує продуктам ідеально білий колір, і його присутність можна виявити не тільки в зубній пасті. Наприклад, дану речовину містять в собі жувальна гумка, крабові палички та інші продукти.

Цей хімікат довго вважався абсолютно безпечним. Було відомо, що діоксид титану не вступає в реакцію з тканинами і виводиться з них, не розкладаючись, у первісному вигляді. Але, схоже, нові наукові дослідження похитнули впевненість лікарів в безпеці цієї речовини.

Питання шкоди діоксиду титану залишається відкритим, заявила в інтерв’ю телеканалу «Зірка» терапевт і нутрицитолог Надія Чернишова. Лікарі зазначила, що «дослідження, які зараз проводяться пов’язують вплив діоксиду титану на запальні явища і на утворення пухлин».

Читайте також:  15 порад, які допоможуть схуднути цієї осені

Інший експерт, терапевт Віктор Лішин повідомив, що діоксид титану не накопичується в організмі подібно до інших потенційно небезпечних хімічних речовин, і робити висновки про шкоду цієї речовини рано. Водночас лікар розповів, що в проведених останнім часом дослідженнях вчені робили висновок про те, що діоксид титану здатний активувати вплив інших хімікатів. Таким чином, ученим ще належить остаточно вирішити, наскільки небезпечний цей компонент зубних паст – підстави для підозр вже з’явилися.