Причиною серцевого нападу є закупорка артерій, що постачають серце киснем і кров’ю. Найчастіше це відбувається через скупчення холестеринових бляшок. Однак ознаки гострого стану не завжди очевидні. Крім того, що напад може не супроводжуватися болем у грудях, у жінок і чоловіків він також проявляється по-різному.

За словами доктора Джин Хейлс, найчастіше жінки відчувають больові відчуття в руках, пише журнал Woman’s Health. “Це підтверджують дослідження, проведені за участю 1,1 млн осіб”, – розповіла експертка. Так, 42% жінок, що входять в експериментальну групу не відчували дискомфорту в грудному відділі під час нападу.

Ще однією відмінністю між представниками обох статей є те, що найчастіше жінки під час нападу помічають у себе задишку, болі в спині або щелепах, нудоту. Через це вони можуть не зрозуміти, що відбувається, і списують дискомфорт на застуду або інше захворювання.

Читайте також:  Швидко знизити запалення в організмі допоможуть шість простих способів

Також ситуацію ускладнює той факт, що жінки частіше, ніж чоловіки, страждають так званими “тихими” серцевими нападами. Тому в разі появи симптомів, описаних вище, експерт радить негайно звертатися до лікаря. Однак вони повинні проявлятися одночасно. Якщо відчувається тільки нудота, то її причинами може стати щільний прийом їжі або тривале перебування в теплі, повідомляє Express.

Профілактика

Знизити ризики появи серцевого нападу, як і інших хвороб серця, допоможе правильне харчування або зміна способу життя.

Лікарі радять дотримуватися так званої середземноморської дієти. У неї входять:

  • овочі;
  • фрукти;
  • бобові;
  • горіхи;
  • складні вуглеводи;
  • риба;
  • ненасичені жири (наприклад, оливкова олія).
Читайте також:  Як швидко заснути: лікар назвав 5 продуктів, які відправлять вас спати

Все це допоможе зменшити ймовірність появи холестеринових бляшок. Експерименти показують, що люди, які дотримуються такої дієти, на 47% менш схильні до серцевих захворювань.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News