Крім прекрасного смаку і аромату, чашка кави може зарядити енергією і хорошим настроєм на кілька годин. Більш того, регулярне вживання кофеїну може принести більше користі для здоров’я, ніж ми звикли думати.

Профілактика раку

Кофеїн відіграє важливу роль у запобіганні раку грудей і товстої кишки, а також зменшує ризик рецидиву в стадії ремісії. Він також знижує ймовірність розвитку раку шкіри і порожнини рота.

Збереження бадьорості

Кава не тільки не дає заснути, але також допомагає зберігати бадьорість і зосередженість. Все завдяки кофеїну, який є найбільш часто вживаним психоактивним речовиною в світі. Згідно з дослідженнями, кофеїн допомагає збільшити кількість нейротрансмітерів, які виділяє наш мозок, що призводить до підвищення продуктивності, бадьорості і поліпшення загального психічного стану.

Читайте також:  Багата калієм їжа захищає жіноче серце

Зниження ризику діабету 2 типу

Дослідження також показали, що кава може знизити шанси захворіти на діабет 2 типу. Згідно з даними вчених, кафестол, біоактивна сполука, що міститься в каві, збільшує чутливість до інсуліну, а також його загальне вироблення, пише MedicalDaily.com.

Допомога в схудненні

Одним з побічних ефектів кофеїну є підвищення швидкості метаболізму в стані спокою на 3-11%, що сприяє спалюванню жирових відкладень. Кофеїн також використовується в більшості добавок для тренувань спортсменів, так як забезпечує необхідний приплив енергії для фізичного навантаження.

У каві є вітаміни…

Чашка кави включає в себе вітаміни B12, B3 і B5, а також містить марганець і калій. Перший допомагає підтримувати здоров’я кісток і тканин, а другий – знизити ризик підвищеного кров’яного тиску, серцевих захворювань та інсульту.

Читайте також:  Пиво здатне зістарити організм завчасно

… і антиоксиданти

Антиоксиданти відіграють ключову роль у захисті організму від старіння, окисного пошкодження і навіть раку. Кава може допомогти задовольнити щоденну потребу в них. У цьому напої стільки ж антиоксидантів, скільки і в зеленому чаї, повідомляють вчені в роботі, опублікованій в Національній медичній бібліотеці США.

Боротьба з депресією

Дослідження показують, що вживання чотирьох і більше чашок кави щодня допомагає знизити ризик появи симптомів депресії на цілих 20%. Одна з переваг кофеїну для здоров’я – блокування в мозку хімічних речовин, що пригнічують настрій, що допомагає покращувати якість життя і робити людину щасливішою.

Читайте також:  Чому лікарі радять пити цикорій любителям кави

Захист від слабоумства і хвороби Альцгеймера

Хвороба Альцгеймера і деменція-два найбільш поширених нейродегенеративних захворювання, які проявляються з віком. Серед способів запобігти або хоча б відстрочити їх виникнення – регулярне вживання кави. Дослідження показують, що цей напій може допомогти знизити ризики по захворюваності в літньому віці.