Недотримання правил особистої гігієни і наявність домашнього вихованця в квартирі може привести до появи небезпечних захворювань. Домашні кішки можуть переносити паразитів, які несуть небезпеку і для людини. Про це розповіла лікар-проктолог і хірург Олена Смирнова.

За її словами, паразити, які найбільш часто зустрічаються у кішок – це гострики. Невеликих круглих черв’яків вихованець може підхопити на вулиці. Головний симптом зараження гостриками – сильний свербіж в районі ануса, який посилюється вночі в кілька разів.

Небезпеку несе токсокароз, який розвивається через личинок черв’яків роду токсокари. Справа в тому, що зазвичай він протікає безсимптомно. Кров розносить личинки черв’яків по всьому організму і вони вражають різні органи. Симптоми будуть залежати від того, який саме орган вражений.

Читайте також:  Лікар розповів, який біль у животі небезпечний і вимагає допомоги

Ще одна недуга, який можна підхопити від домашньої кішки – альвеококкоз. Його викликають личинки стрічкового гельмінта альвеокока.

“У людини личинки кров’ю розносяться по всьому організму, накопичуючись найчастіше в печінці. На місці їх скупчення утворюється кіста, яка може досягати 30 сантиметрів в діаметрі. Лікування тільки оперативне – кісту видаляють хірургічним шляхом”, – розповіла Смирнова.