Нове дослідження під авторством вчених із США представило відповідь на питання, як можна продовжити життя за рахунок власних зусиль. Досліди з участю близьких двоюрідних родичів людини – макак-резусів – показали, що найбільш ефективним способом досягти довголіття є обмеження споживаних калорій.

Організатор багаторічних дослідів та ініціатор багатьох дослідницьких проектів у США доктор Джон Рот стверджує: прожити понад 100 років цілком реально за умови суворого контролю над калоріями. Про це пише видання «Комсомольска правда». За даними вчених, метод Caloric restriction (CR), тобто «обмеження калорій», був успішно апробований у ході різних експериментів з тваринами. Наприклад, гризунів при його використанні, вдавалося прожити довше на 30% (в перекладі на людські роки 120-130 років).

Читайте також:  Апельсини знижують ризик втрати зору на 60%

Дослідження на макаках також підтвердили дієвість методу обмеження калорій. Правда, у випадку з мавпами роки життя були продовжені лише на 10%. Але цей результат теж виглядав вражаючим, заявили біологи.

«Якщо порівняти макак, які їли вдосталь, і тих, хто сидів на обмежувальному раціоні, ви не повірите своїм очам! Мавпи з першої групи через роки постаріли, згорбилися і полысели, з другої – виглядали бадьорими, підтягнутими, шерсть у них яскрава і густа», – повідомив доктор Джон Рот.

На думку вчених, для людей помітне продовження активних років життя можливо за умови зниження споживання калорій на 25%.

Читайте також:  Ці 2 напої призводять до утворення церебральних аневризм - ризик крововиливів

При урізуванні калорій в організмі сповільнюється метаболізм, знижується температура тіла – це в комплексі дає ефект «розтягування» часу, в результаті чого старіння відбувається значно повільніше, резюмували дослідники.

Джерело: MedikForum