Самозакоханим людям дійсно легше жити, як з’ясували психологи. Виявилося, що нарцисизм робить людину психологічно більш стійкою.

Є цілком логічне пояснення тому факту, чому багато успішних людей є класичними нарцисами. Якщо вірити результатами нового дослідження, у людей з гіпертрофованим почуттям власної гідності спостерігається більше успіхів у житті. Це пов’язано з тим простим фактом, що вони володіють більшою психологічною стійкістю і міцністю. Їх домінування і перевага, як психологічна, так часто і фізіологічна, забезпечує необхідну мотивацію і впевненість при виконанні найбільш відповідальних завдань у житті. Причому нарциси починають процвітати ще в школі, так як часто отримують більш високі відмітки.

Дослідники з queen’s University в Белфасті спостерігали за 340 студентами з трьох різних італійських шкіл в Мілані. Автори дослідження підкреслюють, що нарцисизм часто відображається як небажана поведінка, його відносять до темних сторін особистості людини поряд з психопатією і макіавеллізмом. Однак нарциси часто глибоко і щиро вірять в те, що вони краще за всіх оточуючих їх людей, а тому заслуговують нагород. Впевненість у власних силах дозволяє їм вирішувати серйозні завдання, які вони самі розглядають як можливість для особистого росту.

Тим самим нарцисизм, в певній пропорції, все-таки можна назвати позитивною якістю характеру. Такі люди виявляються більш вмотивованими і успішними, вони рухають уперед справ, якими керують, та людей, які їм підпорядковуються.

Джерело: МедікФорум