Замислюєтеся ви про те, наскільки шкідливою може виявитися упаковка, в якій зберігається їжа? Фахівці рекомендують якомога рідше вживати їжу з пластикових тар, віддаючи перевагу скляній.

Більшість продуктів харчування, які ми купуємо в супермаркетах, упаковані в пластикову або металеву тару. Так зберігати продукти дуже зручно і дешево. Рідко який виробник не скористається такою вигодою. Чи не шкодить така упаковка нашому здоров’ю?

У чому небезпека металу?

Металеві упаковки добре зберігають смакові якості продуктів, а також захищають їх від шкідливого впливу навколишнього середовища. Однак є в металевих упаковках прихована небезпека. Справа в тому, що металеві банки (наприклад, консервні) містять у складі важкі метали, наприклад, свинець. Природно, деяка частина свинцю буде проникати в їжу, особливо якщо консервну банку довго зберігати.

Важкі метали чинять негативний вплив на нервову систему, клітини крові, а також можуть сприяти розвитку раку.

Фахівці в жодному разі не рекомендують купувати консерви з вм’ятинами і іржею.

Пластикова тара

Пластикові пляшки

Пластикові пляшки – дуже зручні, але разом з тим – небезпечні, як для здоров’я, так і для навколишнього середовища.

Якщо ви купуєте мінеральну воду в пластиковій пляшці, то користуватися такою тарою можна тільки один раз. Вся справа в тому, що з часом пластик починає виділяти в воду шкідливі речовини.

Багато виробів з пластмаси містять у своєму складі токсичні речовини. Особливо активними вони стають при нагріванні. Тому в пластикові пляшки ні в якому разі не можна наливати гарячі напої (наприклад, компоти).

Скляні банки

Краща тара – скляна

Найкориснішою упаковкою вважається скляна. Скло інертно, воно не виділяє ніяких шкідливих речовин в їжу. Перевага скляної тари в тому, що її можна використовувати практично нескінченно, поки вона не розіб’ється.

При покупці їжі в скляній тарі стежте за тим, щоб на ній не було ніяких сколів. А при появі будь-яких пошкоджень пляшку або банку потрібно викинути. В іншому випадку частинки скла можуть потрапляти в їжу і пошкодити шлунково-кишковий тракт при її вживанні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КОНСЕРВИ В ДИТЯЧОМУ ХАРЧУВАННІ

ГМО І Е – НАВІЩО ВОНИ ПОТРІБНІ

АРОМАТИЗАТОРИ В ПРОДУКТАХ І НАПОЯХ