Вітамін С, також званий аскорбіновою кислотою, відіграє вирішальну роль у багатьох повсякденних функціях організму. Особливо це корисна речовина стала актуально на тлі пандемії коронавірусу.

Вітамін С допомагає у виробництві колагену – білка, необхідного для відновлення і зростання клітинних тканин. У цьому випадку мова йде про кістки, суглоби, шкіру і тканини травного тракту, передає Food.news.

Цей вітамін також є антиоксидантом: він захищає клітини від пошкоджень, що наносяться вільними радикалами. Крім того, вітамін С допомагає у виробництві білих кров’яних тілець і антитіл, які необхідні для захисту від патогенів і бактерій, що викликають інфекції. Це робить його важливою частиною імунної системи.

Читайте також:  Які люди ризикують постраждати від хвороб печінки

Сира гуава – відмінне джерело вітаміну С, кажуть фахівці. Вона містить 126 мг цієї речовини. Також цей фрукт містить антиоксидант лікопін, який може допомогти запобігти раку.

У список входять і солодкий червоний і зелений перці. У чашці кожного з них міститься величезна кількість вітаміну С. З цієї ж причини медики радять пити більше томатного соку.

Апельсин-широко вживаний в їжу фрукт, відомий своїм вмістом вітаміну С. Один великий фрукт містить 109 мг вітаміну С, при цьому одна чашка апельсинового соку включає в себе 124 мг вітаміну.

Крім того, в список були включені капуста, полуниця, перець чилі, папайя, грейпфрут, броколі, ананас, картопля, брюссельська капуста, ківі, чебрець, диня, цвітна капуста, лимон, сливи і лічі.

Читайте також:  Улюблені продукти багатьох людей сприяють розвитку хвороби Крона