Гіпертонія – високий тиск – може виникнути раптово і практично безсимптомно. Стало відомо, що деякі продукти здатні впливати на «поведінку» організму, зміцнювати його і захищати від серйозних проблем з серцем.

Як повідомляє видання Food.news, в їх числі і лляне насіння.

За словами фахівців, додавання чотирьох столових ложок лляного насіння кожен день в свій раціон корисно для серця, особливо для людей з серцево-судинними захворюваннями.

Відзначається, що дослідження 2016 року показало, що додавання лляного насіння в раціон може привести до значного зниження як систолічного, так і діастолічного артеріального тиску. В ході цієї роботи вчені розглянули вплив лляних добавок на кров’яний тиск.

Грунтуючись на зібраних ними даних, автори дослідження повідомили, що споживання лляного насіння протягом більше 12 тижнів надавало більший ефект зниження кров’яного тиску.

Крім того, автори роботи виявили, що в той час як використання порошку лляного насіння викликало значне зниження систолічного артеріального тиску, використання лляної олії цього не робило. Однак обидва лляних продукту значно знижували діастолічний кров’яний тиск.