Одним з головних ключів до довголіття вважається фізична активність. Щоденні вправи мають безліч переваг для здоров’я, в числі яких зміцнення серцевого м’яза і зниження ризику розвитку хронічних захворювань.

Тепер вчені з’ясували, що певна тривалість такої активності може додати до життя три роки. До такого висновку фахівці прийшли після дослідження, яке тривало вісім років. Робота продемонструвала, що фізичні вправи протягом 15 хвилин знижують ризик передчасної смерті від усіх причин на 14%, повідомляє Express.

“Користь збільшується з кожною доданою хвилиною активності”, – відзначили вчені з Гарварду. “Кожні додаткові 15 хвилин вправ на день знижували смертність протягом періоду дослідження ще на чотири відсотки”, – заявили фахівці.

Доктор Деніел Форман, кардіолог з Гарвардської лікарні, підкреслив, що фізична активність знижує вразливість організму перед серцевими нападами, серцевою недостатністю, захворюваннями периферичних артерій і аритмією. “Ви не тільки відчуваєте себе краще, всі системи організму починають працювати краще”, – пояснив він.

При цьому медики відзначають, що для довголіття не обов’язково проводити інтенсивні тренування з обтяженнями. Досить щоденної ходьби, занять танцями, тай чи, їзди на велосипеді, катання на роликах, бігу або плавання. Крім того, зараховуються стрибки зі скакалкою, футбол, волейбол та інші види спорту з друзями.

Добре відомо, що регулярна фізична активність в цілому впливає на здоров’я краще, ніж будь-яке лікування, заявив доктор Девід Хупін. В ході свого дослідження він виявив, що у тих, хто займався принаймні 15 хвилин кожен день, ризик смерті був на 22% нижче. При цьому такий показник спостерігався в групі учасників, які не могли дозволити собі більше, ніж проста ходьба.