Дослідники з’ясували, що буряк – джерело поживних речовин. Вони рекомендують включити в раціон якомога більше цього овоча, враховуючи, що він є одним з найдоступніших і корисних.

Згідно з даними, опублікованими в журналі Critical Reviews of Food Science and Nutrition за 2019 рік, буряк має антиоксидантний і протизапальний ефект на організм, який забезпечують беталаіни.

Хоча коренеплід складається в основному з води, він містить велику кількість клітковини і різні поживні речовини, в тому числі кальцій, магній, калій і вітамін А. При цьому пігменту беталаина в буряку більше, ніж в інших овочах.

Encyclopedia of Food and Health стверджує, що беталаїн можна отримати тільки з буряка, кактусової груші, пітахайї і швейцарського мангольда. Він також міститься в деяких інших рослинах і листі, але вони не їстівні для людини.

Відповідно до статті в журналі Nutrients, беталаїн знижує запалення, має антиоксидантний ефект і в деяких випадках допомагає знизити ризик ракових захворювань. Дослідники продовжують вивчати, як пігмент може допомогти у боротьбі з захворюваннями печінки та артритом.