До 40 років в організмі може серйозно слабшати імунна система, попереджає лікар Володимир Болибок.

Вважається, що коронавірус небезпечний для літніх людей, проте важка форма COVID-19 (аж до смертельного результату) аж ніяк не є винятком і для більш молодих.

Лікарі пояснили, чому 40-річні люди можуть важко переносити коронавірус. Міркуючи про це, лікар імунолог Володимир Болибок зауважив в інтерв’ю, що “ця вікова група може важче переносити COVID-19 в умовах переважання дельта-штаму коронавірусу”.

На думку медика, схильність пацієнтів середнього віку важкому ковиду пояснюється ослабленням потенціалу імунної системи організму.

“Один з постулатів імунології свідчить, що у всіх без винятку людей розвивається віковий імунодефіцит, що стає більш-менш помітно після 35-40 років”, – висловився лікар.

Він додав, що у деяких 40-річних людей ослаблення імунної системи може бути досить серйозним. В результаті організм не може надати потрібного опору інфекції, тим більше що варіант «Дельта» «атакує в два рази сильніше».

Інший лікар, Сергій Токарєв, пояснив, що 40-річні хворі ковідом можуть постраждати від дуже важких ускладнень хвороби «у зв’язку з тим, що у них є тривало протікають серйозні хронічні захворювання».