Експерт з Мічиганського державного університету Данетт Тейлор назвала ключові ознаки крововиливу в мозок. За словами медика, розпізнавання того, що сталося залежить від області ураження.

Крововилив в мозок – це одна з форм інсульту, пояснює фахівець. Причини включають в себе високий кров’яний тиск, аномально слабкі або розширені кровоносні судини, зловживання забороненими препаратами, травми головного органу центральної нервової системи. Важливо розуміти, що коли кровотеча відбувається всередині самого мозку, дискомфорт не надто очевидний, однак мозкові оболонки надзвичайно чутливі, і якщо збій відбувся там, як при розриві аневризми, раптовий і сильний головний біль є поширеним симптомом інсульту.

“Найчастіше ознаки, пов’язані з крововиливом в мозок, залежать від конкретної області, де відбувається подія. Якщо мова йде про частину мозку, яка пов’язана із зором, то можуть виникнути проблеми з очима, що супроводжується погіршеннями координації, слабкістю тіла з одного боку, онімінням. У разі ураження центру мови, розташованої в лівій частині головного органу центральної нервової системи, людині стає важко говорити. Якщо порушені нижні відділи мозку, де регулюється більшість автоматичних функцій організму, пацієнт може перестати реагувати на зовнішнє середовище або впасти в кому», – пояснила Данетт Тейлор.

Крім того, іноді симптоми крововиливу в мозок відбуваються дуже різко і швидко погіршуються. Ознаки можуть повільно прогресувати протягом багатьох годин або навіть днів. При найменшій підозрі необхідна негайна оцінка фахівців. Важливо: виживаність залежить від певних областей і самого масштабу того, що сталося.