У світі існує понад 4000 сортів картоплі. Крім найвідомішої червонувато-коричневої, популярністю користується солодка картопля, синя і японська фіолетова. Однак є один колір, якого варто уникати.

Як повідомляє Eat This, Not That!, ні в якому разі не можна вживати зелену картоплю.

Якщо частина такого коренеплоду виглядає їстівною, то зелені області можна вирізати ножем, але найкраще зовсім від нього відмовитися. Справа в тому, що зелені плями на овочі вказують на зараження його отруйним з’єднанням під назвою соланін.

Технічно, зелений колір картоплі надає хлорофіл, і хоча цей пігмент не заподіє організму ніякої шкоди, він повинен стати сигналом до того, щоб викинути такий коренеплід. Хлорофіл виробляється під впливом сонячного світла, що також може привести до високого рівня соланіну.

Читайте також:  6 потенційно небезпечних симптомів, які обов'язково повинні перевірятися лікарем

Речовина являє собою нейротоксин, а це означає, що при попаданні в організм воно здатне викликати головний біль або навіть нудоту. У великих кількостях воно провокує жар, утруднене дихання і біль в шлунку. Важливо відзначити, що токсин природним чином міститься у всій картоплі, але, коли його рівень перевищує 0,1%, можуть виникнути серйозні проблеми.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News