Ті, хто часто дивляться серіали про медицину, впевнені, що їх вже не здивуєш ніяким хворобами і діагнозами. Однак реальність буває набагато химерніше фантазії сценаристів.

Омана (марення) Котара

Це дивне захворювання характеризується тим, що пацієнтам здається ніби вони мертві і гниють, втрачаючи частини тіла. Така хвороба вважається психоневрологічною і, ймовірно, викликана порушенням функції мозку, що розпізнає емоції.

Летаргічний енцефаліт

Непереборна летаргічна сонливість, що викликає стан, схожий на кому, занепад сил-все це лише кілька симптомів дивної хвороби, до сих пір не до кінця вивченої вченими. Епідемія летаргічного енцефаліту спостерігалася в 1916-1930 роках, вразивши не менше півмільйона європейців.

Читайте також:  Названо продукт, який знизить ризик серцево-судинних захворювань

Синдром Аліси

Названий на честь головної героїні казки Льюїса Керролла “Аліса в країні чудес”, Він є відсиланням до одного з епізодів сюжету, коли Аліса то збільшувалася, то зменшувалася.

Людям, що страждають від синдрому, здається, ніби їх кінцівки швидко стискаються або розширюються. Їм здається, що об’єкти менше, ніж є насправді. Згідно з дослідженнями, причина цього синдрому може бути в мігрені.

Синдром вибухає голови

Ті, хто страждає цим захворюванням, повідомляють, що чують у своїй голові надзвичайно гучні звуки, схожі на постріли або удари тарілки. При відсутності лікування цей стан може викликати проблеми зі сном.

Вроджена аналгезія
Люди з цією хворобою не відчувають фізичний біль, через що можуть завдати собі каліцтва і навіть не помітити цього, повідомляє SW.

Читайте також:  Чому мед корисний при застуді

Прогресуюча осифікуюча фібродисплазія

Це генетичне захворювання, при якому м’які тканини перетворюються в кістки після травми або іншої травми. Захворювання може в кінцевому підсумку привести до того, що суглоби і м’язи стануть жорсткими і зростуться.

Хвороба Моргеллонів

При цьому стані людині здається, що по тілу хтось повзає і кусає або колеться. Пацієнти скаржаться, що по і тілу ходять комахи. За даними Morgellons Research Foundation, деякі навіть повідомляють про дивні темні нитки або волокна, що вириваються з їхньої шкіри.

Танцювальна манія

Також відома як”Танцююча чума”. Епідемія цієї дивної хвороби сталася в 14-17 ст.в Європі. Жителі німецького міста Аахен почали виходити на вулицю в безконтрольному танці. Вони кружляли і корчилися, поки не впали від виснаження. Після закінчення цього дійства у багатьох були зламані ребра або зупинилося серце.

Читайте також:  Втома та зниження лібідо можуть попереджати про дефіцит тестостерону

Синдром Прадера-Віллі

Синдром Прадера-Віллі – це складне генетичне захворювання, що вражає багато частин тіла. У більшості хворих в дитинстві розвивається ненаситний апетит, що призводить до хронічного переїдання і ожиріння.

Помилка Капгра

Помилка Капгра – це стан, при якому людина вважає, що людину або групу людей замінили двійники або самозванці.