Американські експерти встановили, що чорна малина досить ефективно захищає людей від злоякісних новоутворень кишківника. Вони належать до найбільш летальних видів раку.

У США пухлини кишечника – другі за кількістю смертей серед усіх злоякісних новоутворень, а також треті за рівнем поширеності. Причому вони у однаковій пропорції уражують як чоловіків, і жінок. Це найважчий для лікування рак, що викликає дуже інтенсивні болі та психологічні муки, тому набагато простіше не допустити його розвитку зовсім. Здебільшого ризик раку кишечника залежить від нашого харчування.

Американські дослідники встановили, що й включити до раціону чорну малину, можна домогтися зниження ризику цих пухлин. Ця ягода має протизапальну дію, вона знижує ймовірність безконтрольного поділу клітин, через який і виникає процес утворення ракових пухлин. Крім того, чорна малина має потенціал захищати і від нейродегенеративних захворювань. Автори дослідження назвали її природним продуктом, що має потужні захисні властивості.

В експериментах брали участь лабораторні миші, генетично запрограмовані на ризик розвитку пухлин кишечника. Усіх тримали на дуже популярній у світі західній дієті з великою кількістю жирів, низьким рівнем кальцію та корисними вітамінами, але одній групі також давали сухий порошок чорної малини. І саме там кишківник гризунів отримував великий захист від злоякісних новоутворень.