Дефіцит вітаміну B12 на самому початку може викликати настільки драматичні симптоми, що лікарі часто ставлять неправильний діагноз.

Ознаки стану зазвичай проявляються настільки повільно, що людина просто звикає до них і перестає скаржитися, поки вони не стануть серйозними.

В ході нещодавно проведеного дослідження, в яких взяли участь пацієнти з гастректомією і недоліком B12, було встановлено, що всі вони мали в анамнезі ще одну «дивну» ознаку, відому як глосодинія, повідомляє Express.

Це неврогенне захворювання, яке характеризується змінами смакової чутливості і секреції слини, а також парестезіями. Основними симптомами є печіння, поколювання в роті, язиці, небі та обличчі.

До інших ознак дефіциту B12 відносяться блідо-жовтий відтінок шкіри, хворобливий і червоний язик (глосит), виразки в роті, порушення зору, дратівливість і депресія. Крім того, можуть виникнути проблеми з когнітивною функцією.

Щоб впоратися з цим станом, можна почати приймати вітамін як у вигляді добавок, так і з продуктами, які повинні бути в щоденному раціоні. Хорошими джерелами речовини є збагачені пластівці для сніданку, молюски, яловичина, швейцарський сир, шинка, лосось і яйця.