Здорове харчування для серця так само важливо, як і відмова від продуктів, шкідливих для нього. Інгредієнти, такі як трансжири, швидкі вуглеводи та цукор, можуть збільшити ризик серцевих захворювань та інших серцевих проблем. Причому міститися вони можуть в поширених і улюблених продуктах.

Ковбасні вироби

Оброблене м’ясо – один з найгірших продуктів для серця через велику кількість насичених жирів. Насичені жири підвищують рівень “поганого” холестерину, або ЛПНЩ.

Дослідження, опубліковане в 2020 році в JAMA Internal Medicine, виявило зв’язок між червоним і обробленим м’ясом і більш високим ризиком серцевих захворювань і смерті. Це підтверджує дані попередніх робіт.

Газовані води і соки

Багато хто пов’язує високий рівень тригліцеридів (тип жиру, що циркулює в крові) з продуктами з високим вмістом жирів. Однак солодощі можуть також його підвищувати.

Одне 15-річне дослідження, представлене в JAMA Internal Medicine, показало, що люди, у яких 25 відсотків щоденних калорій припадало на цукор, більш ніж в два рази частіше вмирали від серцевих захворювань, ніж ті, у кого цей показник був нижче десяти відсотків.

Консерви

Деякі консервовані супи та овочі містять багато натрію та жиру, що робить їх поганим вибором для здоров’я серця. Американська кардіологічна асоціація рекомендує обмежити щоденне споживання натрію до 2300 мг в день. Ідеальна межа становить 1500 мг для більшості дорослих, особливо для людей з підвищеним кров’яним тиском.

Джерело: МедікФорум