По досягненню певного віку у припливах, нічній пітливості і перепадах настрою легко угледіти симптоми наближення менопаузи. Між тим, це не завжди так: подібні стани можуть бути ознаками серйозних захворювань. Коли варто насторожитися?

1. Ваш менструальний цикл змінився

Менструальний цикл, який збився — одна з ознак наближення перименопаузи (переходу від фертильного віку до того періоду, коли дітородна функція згасає). Порушення можуть стосуватися як періодичності і тривалості місячних, так і пов’язаних з ними відчуттів (скажімо, посилилися больові відчуття).

Тривожний знак: варто насторожитися, якщо кровотечі стали занадто великими, місячні йдуть частіше ніж раз у 3 тижні або у вас з’являється кров після сексу. Не відкладайте візит до лікаря: все це може бути ознакою гінекологічних захворювань — міоми матки, поліпів або навіть раку шийки матки.

2. Ви відчуваєте припливи і страждаєте від пітливості вночі

Ці та інші симптоми порушеної терморегуляції спостерігаються у 80% жінок, які досягли віку перименопаузи. Пов’язані вони з тим, що збої в виробленні естрогену заважають нашому тілу нормально коригувати температуру.

Читайте також:  Які зміни вас очікують, якщо їсти яблуко щодня

Тривожний знак: підвищена пітливість і відчуття жару також можуть сигналізувати про наявність гіпертиреозу, порушення вироблення гормонів щитовидної залози. Інші симптоми подібних збоїв в організмі — випадання волосся, набір або втрата ваги без видимих причин, нерегулярність циклу. Детальніше розібратися в цьому допоможе лікар і призначений ним ряд аналізів.

3. Ви втрачаєте волосся

Скорочення вироблення естрогену у багатьох жінок посилює процес випадіння волосся. У зоні підвищеного ризику- ті, у кого є генетична схильність до облисіння.

Тривожний знак: як вже було сказано, шевелюра, яка швидко рідіє може бути ознакою проблем зі щитовидною залозою. Тому, якщо крім великої кількості волосся на гребінці, подушці, в стоці ванної ви також помітили незвичні коливання ваги і підвищену стомлюваність, не лінуйтеся показатися лікарю.

Читайте також:  Любителів меду попередили про серйозну небезпеку
4. Ви страждаєте від прискореного серцебиття

Коливання виробленню естрогену впливає і на роботу серця. Часом ви можете відчувати, що воно раптом починає битися занадто часто або хаотично без видимих на те причин. Як правило, це відбувається в періоди припливів.

Тривожний знак: варто насторожитися, якщо періоди прискореного серцебиття не збігаються з припливами. Порушення серцевого ритму можуть проявлятися по мірі того, як ви стаєте старше, і більшість з них нешкідливі. Проте деякі з них можуть вимагати лікування, медикаментозного або хірургічного. Розібратися в ситуації допоможуть кардіологічні тести, запропоновані вашим лікарем.

5. У вас проблеми з суглобами

З віком робота суглобів може погіршуватися, це природно і для чоловіків, і для жінок. Проте дослідження показують, що до 50% жінок в періоді перименопаузи скаржаться на біль у суглобах. Є також статистика, яка підтверджує зниження цих симптомів у пацієнтів, що проходять гормонозамісну терапію.

Читайте також:  Названо спосіб уникнути нудьги у статевому акті

Тривожний знак: якщо постійний біль в суглобах погіршує ваше повсякденне життя, не тягніть з відвідуванням лікаря. Він призначить ряд аналізів, щоб виключити такі діагнози, як артрит, фіброміалгія, вовчак або хвороба Лайма.

6. У вас швидко змінюється настрій

Різкі перепади настрою (від веселощів до сліз і дратівливості) вважають одним із найяскравіших ознак перименопаузи. Лікарі звинувачують у цьому збої гормонального циклу, порушення сну, безсоння, нічну пітливість і т. д. В сумі це може призводити до втоми і відчуття депресії.

Тривожний знак: подібні коливання настрою можуть проявлятися і при клінічній депресії. Основна відмінність в тому, що при цьому діагнозі ви також можете відчувати почуття безвихідності, апатії, надмірну сонливість, помічати у себе суїцидальні думки. Якщо у вас є подібні підозри, не соромтеся звернутися до фахівця, щоб перевірити своє психічне здоров’я.