Людям старше 40 років краще відмовитися від вживання рафінованих продуктів із низьким рівнем клітковини, вважають дієтологи.

Вибір продуктів на сніданок впливає на вагу, величину талії та стан здоров’я. За даними видання She Finds, у віці після 40 років такий вплив стає особливо суттєвим. Дієтологи, що виступили на його сторінках, порадили людям цього віку відмовитися від вживання на сніданок певного типу продуктів.

Йдеться про рафіновані продукти, що містять дуже мало клітковини або практично позбавлені її. Наприклад, до них відноситься випічка та інші вироби з білого борошна, пластівці швидкого виготовлення.

«Клітковина підтримує здоров’я кишечника, допомагає регулювати рівень цукру в крові та дозволяє довше залишатися ситим – все це сприяє здоровій втраті ваги. Продукти з переробленого зерна, які її позбавлені є поганим вибором для загального стану здоров’я, особливо якщо потрібно скинути кілька кілограмів», – пояснили дієтологи.

За словами одного з них, доктора Еллісон Сайзмор, особливу небезпеку для здоров’я таять у собі всілякі солодкі пластівці. Їх поїдання веде до стрибка рівня глюкози в крові, а постійні сніданки з таких продуктів роблять організм резистентним до інсуліну, схильний до набору ваги та розвитку діабету 2 типу.

Дієтолог дала пораду: якщо вживається продукт без клітковини, його слід поєднувати з білком або продуктом, що містить клітковину, – це дозволяє уникнути різких стрибків цукру в крові.