Сексуальна поведінка підлітків різних поколінь може сильно відрізнятися, але одна його складова незмінна в усі часи. Це підліткова мастурбація. Що ж це – розвиток сексуальності або психічне відхилення?

Якщо вірити опитуванням, 90% чоловіків і 70% жінок в підлітковому віці займалися мастурбацією. Але сексологи вважають, що насправді ця цифра значно вища. Просто деякі дорослі соромляться у цьому зізнатися. Соромляться цього заняття і самі підлітки, а сором не зупиняє їх від такої сексуальної поведінки. Чи небезпечна мастурбація підлітків для їх фізичного та психічного здоров’я? Спробуємо розібратися.

Підліткова мастурбація і психічне здоров’я

Заняття підлітків мастурбацією – це норма в їх сексуальній поведінці, вважає сучасна медицина. За допомогою самозадоволення юнаки та дівчата вчаться розуміти своє тіло. Мастурбація потрібна підліткам для розвитку сексуальності. Це стане в нагоді їм, коли вони почнуть вести повноцінне статеве життя.

Читайте також:  Болезнь Паркинсона: симптомы и диагностика

Мастурбація

Але іноді мастурбація підлітків дійсно є ознакою психічного нездоров’я. Мова йде про те, коли підліток займається цим напоказ, або бажання помастурбувати стало нав’язливим. Хоча в таких випадках демонстративна або нав’язлива мастурбація – це не причина психічних відхилень у підлітка, а їх слідство.

Якщо говорити про нормальну підліткову мастурбацію, то це заняття допомагає юнакам і дівчатам зняти стрес і підвищити свою самооцінку. Погодьтеся, це йде на користь психічному здоров’ю.

Мастурбація підлітків і статевий розвиток

Така сексуальну поведінку допомагає підліткам зрозуміти, що приносить їм задоволення. Дослідження на цю тему свідчать, що чоловіки, які в підлітковому віці займалися мастурбацією, надалі мають менше проблем з потенцією. А жінкам це заняття допомогло стати більш розкутими у дорослому сексуальному житті. Іншими словами, самозадоволення – етап розвитку сексуальності. Але, нагадаємо, йдеться про підліткову мастурбацію, яка не є демонстративною або нав’язливою.

Читайте також:  Погрузитесь в мир здоровья и релакса с Dr.Hill!

Користь підліткової мастурбації і в тому, що це заняття вберігає юнаків і дівчат від передчасного початку «дорослого» статевого життя, оскільки допомагає зняти сексуальну напругу. Отже, знижується ризик небажаних вагітностей та зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом.

Як реагувати батькам на мастурбацію підлітків?

Будь-який батько може випадково застати свого сина чи дочку за заняттям мастурбацією. У цій ситуації ні в якому разі не можна лаяти, карати, висміювати дитину або погрожувати їй. Різко засуджуюча і категорична реакція близьких на цю і без того хвилюючу підлітка “витівку” з високим ступенем імовірності призведе до того, що у юнака почнуться проблеми з ерекцією, а у дівчат розвинеться фригідність або аноргазмія. Уявіть себе на місці своєї дитини і постарайтеся бути при цьому чесні.

Читайте також:  Как выбрать уходовые средства для малышей?

Реагувати і боротися з підлітковою мастурбацією тільки в тих випадках, коли вона стає проявом серйозного психічного відхилення, тобто підліток втрачає критичність в оцінці своєї поведінки, займається цим напоказ, або самозадоволення набуває нав’язливої форми. Якщо ви помітили, що у вашої дитини-підлітка з’явилася зацикленість на занятті мастурбацією, без допомоги психолога, а в деяких випадках і психіатра тут не обійтися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МІФИ ПРО ЧОЛОВІЧЕ ЗДОРОВ’Я І ГІДНІСТЬ

ЧИННИКИ, ЩО ЗНИЖУЮТЬ ЧОЛОВІЧУ ФЕРТИЛЬНІСТЬ

АНАЛЬНИЙ СЕКС. ЧОМУ ЧОЛОВІК ЗАВЖДИ ЗА – ПОГЛЯД ПСИХОЛОГА