Деякі люди вважають, що при поцілунку можна заразитися від партнера грипом, а інші інфекції нібито цим шляхом не передаються. Експерти в галузі медицини і здоров’я назвали захворювання, які потрапляють в організм людини разом зі слиною, а потім проникають в кровотік і поширюють вірус.

У деяких випадках при глибокому поцілунку можна заразитися сифілісом. Якщо виразки даного захворювання проникають на слизові оболонки, то ймовірно руйнування клітин і поразки лімфатичних вузлів. Найчастіше від партнера до партнера передається герпес. Зазвичай це відбувається в період запалення, тобто перші пару днів після появи роздратування у вигляді рідких бульбашок на шкірних покривах.

Також в медицині відома «хвороба поцілунків», або мононуклеоз. Заражена людина може захворіти на ангіну і спостерігається значне підвищення температури тіла. При ослабленому імунітеті при слинообміні ймовірне інфікування цитомегаловірусом, а також ВПЛ, або вірусом папіломи людини. Останнє захворювання є доброякісним новоутворенням, що з’являється на слизових оболонках.

Крім того, під час поцілунків ймовірно заразитися Helicobacter pylori, що в подальшому проявляється у формі гастриту або хворобах кишечника. І остання небезпека – гепатит A. Ця хвороба передається не тільки через поцілунок, але і при контакті з речами хворої людини. А от щодо ВІЛ-інфекції доведено, що при обміні слиною він не передається, так само як і гонорея. При цьому ймовірність розвитку гепатиту C і B теоретично існує, але фактично досі таких випадків не відзначалося.