Підвищений кров’яний тиск вважається потенційно небезпечним для життя станом, яке збільшує ризик серцевого нападу, інсульту, ішемічної хвороби серця та інших захворювань. Головним методом боротьби з гіпертензією є зміна способу життя, в тому числі раціону харчування.

Відомо, що антигіпертензивний ефект мають деякі фрукти. Наприклад, вчені з’ясували, що знизити артеріальний тиск за рахунок поліпшення функції кровоносних судин може напій з чорниці. До такого висновку прийшли вчені в ході дослідження, в якому вивчався вплив антоціанів чорниці і циркулюючих метаболітів на функцію судин. Результати роботи були опубліковані в журналі The Journals of Gerontology, Series A: Biological Sciences and Medical Sciences.

Читайте також:  Шість здорових порад, які дають лікарі людям із сидячою роботою

В експерименті взяли участь 40 здорових чоловіків. Частина з них щодня вживала напій, приготований з 11 грам порошку дикої чорниці (еквівалентно 100 г ягід), а інша частина – контрольний напій, який за смаком і кольором нагадував чорничний. Команда також контролювала артеріальний тиск у випробовуваних і розширення плечової артерії за допомогою методу FMD (Flow Mediated Vasodilatation).

В результаті з’ясувалося, що еластичність ендотелію судин поліпшувалася приблизно на 2% через дві години після вживання чорничного напою, а сам ефект зберігався протягом місяця. При цьому систолічний тиск знижувався в середньому на 5 мм рт. С. Як відзначили фахівці в Harvard Health, ефект був аналогічний дії звичайних ліків від гіпертензії протягом того ж періоду.

Читайте також:  Гарбузове насіння оцінене як «потужний засіб» для зниження високого тиску