Стан нігтів може розповісти про деякі збої в організмі і стати сигналом до звернення до лікаря. При цьому ставити діагнози по їх виду самостійно не потрібно.

У бесіді з “Доктор Пітер” лікар-дієтолог Наталія Сичова пояснила, що стан нігтів допомагає вчасно запідозрити дефіцит будь-яких вітамінів і поживних речовин в організмі.

Дефіцит вітаміну B12

Відсутність лунул (білих півмісяців) на нігтях може говорити про дефіцит вітаміну В12 або анемії. В ідеалі лунка повинна бути за розміром в 1/5 від довжини нігтя. Про такі ж проблеми можуть свідчити увігнуті і ложкоподібні пластини нігтя, горизонтальні білі лінії і борозенки на них.

Читайте також:  Деякі корисні напої суттєво знижують засвоєння заліза

Дефіцит цинку

Побіління нігтьової пластини і білі плями на ній можуть з’являтися при дефіциті цинку. Сичова нагадала, що від цього мікроелемента залежить стан різних систем в організмі, включаючи імунну. Недолік цинку призводить до дерматиту, фурункульозу, випадання волосся.

Нестача вітаміну C і проблеми з щитовидною залозою

Пожовтіння нігтьової пластини може говорити про дефіцит вітаміну С. Крім того, по місяцеподібній формі і жовтуватому кольору нігтів можна припустити патологію щитовидної залози.

Дефіцит вітаміну B1

Біла пластина нігтя може свідчити про дефіцит В1. Якщо на нігті є борозни жовтого кольору, то це теж можлива ознака нестачі елемента.

Читайте також:  Чим шкідлива та корисна для здоров'я шаурма

До інших тривожних сигналів на нігтях Сичова віднесла:

  • розшарування нігтьової пластини разом з жовтим відтінком нігтя – ознака дефіциту магнію і кальцію, а також біотину (В7). Останній сприяє правильному обміну речовин, роботі серцево-судинної, нервової, травної систем;
  • задирки-нестача вітамінів А і Е, біотину (В7);
  • викривленість нігтів-дефіцит вітамінів А і В6;
  • повільне зростання нігтів-можливий наслідок поганого засвоєння кальцію;
  • потовщення нігтя по периметру-нестача вітаміну А;
  • ламкі нігті-дефіцит фолатів і вітаміну В3.