Натуральна кава – звичний багатьом напій, який може приносити як користь, так і шкоду. Його цінують за смак і аромат, а також за заряд бадьорості та енергії. При цьому зловживання кави може завдавати довгострокової шкоди здоров’ю.

Шведські лікарі проаналізували дані масивного дослідження хвороб серця. Воно торкнулося понад 500 тис. жителів сусідньої Норвегії у віці від 20 до 79 років. Протягом двадцяти років вони регулярно відповідали на питання про своє здоров’я і звички.

За роки дослідження близько 12 тис. учасників померли від хвороб серця. Старший професор факультету громадської охорони здоров’я та медицини Гетеборзького університету Даг Телле встановила, що одним з факторів ризику може стати спосіб варіння кави. Про це повідомляє Eat This, Not That!

Читайте також:  М'ясо, шпинат, картопля: названі небезпечні для нирок популярні продукти

Вчені прийшли до висновку, що регулярне вживання нефільтрованої кави на 15% підвищувало ризик передчасної смерті від серцево-судинних захворювань. “Той факт, що ті, хто пив фільтрований напій, відчували себе трохи краще, ніж ті, хто взагалі не пив каву, не можна пояснити ніякими іншими змінними, такими як вік, стать або спосіб життя. Так що ми вважаємо це спостереження правильним”, – пояснила Телле.

Причиною такої різниці називають підвищений рівень кафестолу і кахвеола – хімічних речовин, які не проходять через фільтри кава-машин, але потрапляють в чашку при варінні кави по-грецьки, по-турецьки або при заварюванні у френч-пресі. Дослідники відзначають, що ці речовини можуть підвищити рівень тригліцеридів і “поганого” холестерину в крові, що в кінцевому підсумку підвищує ймовірність проблем з серцево-судинною системою.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News