Якщо ви хочете прожити довше, то частіше слухайте молодіжну музику, начебто Майлі Сайрус або Сергія Лазарєва. Вчені-геронтологи з Великобританії склали список з 11 пунктів, дотримання яких сприяє збільшенню тривалості життя.

І прослуховування музики молодих входить в цей список, хоча і не є головним правилом довголіття. Куди більш важливо перестати палити і дотримуватися здорової дієти. Втім, ці поради вже давно є очевидними, а от необхідність перебувати “на одній хвилі” з молоддю може здатися людям середнього та старшого віку куди більш складною справою. Між тим, це змушує мозок працювати більш активно, відкриває нові горизонти і напрямки, нехай навіть популярні серед молодих людей пісні і здадуться недостатньо інтелектуальними.

“Світ навколо нас змінюється, і дуже важливо зберігати мозок в активному стані, залучаючись в усі зміни – від цифрових технологій до нової музики, – йдеться в рекомендаціях, складених вченими-геронтологами. – Скористайтеся кожною можливістю спілкування з молоддю. Частіше виходьте в інтернет. Послухайте пісні їхніх кумирів, хоча б пару-трійку разів “.

Серед інших правил довголіття підтримання гарної спортивної форми, відкладання грошей на старість, виплата всіх боргів, а також істотне скорочення кількості спиртних напоїв в раціоні. Важливо підтримувати роботу мозку за допомогою кросвордів, обов’язково мати чіткий план дій на випадок непередбачених обставин, на зразок хвороби або матеріальних проблем.

Життєво необхідно зберігати спілкування зі старими друзями і заводити нових, пристосувати будинок під власні потреби, спокійно говорити про старіння і позитивно ставитися до життя на пенсії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛІКАРІ НАЗВАЛИ “ЗОЛОТІ” ПРАВИЛА ДОВГОЛІТТЯ

ТРИ ПРОДУКТИ, ЩО ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ ДОВГОЛІТТЯ

ВЧЕНІ ВІДКРИЛИ КЛІТИННИЙ МЕХАНІЗМ ДОВГОЛІТТЯ