З віком кишечник людини може перестати нормально перетравлювати молоко та продукти на його основі.

З віком у тонкому кишечнику може виникнути дефіцит лактази – ферменту, необхідного для розщеплення молочного цукру, відомого як лактоза. Таким чином, непереносимість молока – це фактично непереносимість лактози, пише Express.

Виникати вона може у людини будь-якого віку, розповіли фахівці NHS (Національна служба охорони здоров’я Великобританії). Більшість людей вперше помічають ознаки непереносимості молока віком від 20 до 40 років.

За словами медиків, при непереносимості лактози протягом кількох годин після вживання молока чи молочних продуктів виникають неблагополучні ознаки порушеного травлення. Їх тяжкість і швидкість появи залежить від кількості споживаної лактози, і навіть від ступеня чутливості організму до неї. Деякі люди можуть болісно реагувати на кілька крапель молока, доданого до чаю чи кави.

Симптоми непереносимості молока. Коли в кишечнику немає достатнього запасу ферменту лактази, він не може нормально розщепити молочний цукор, і той залишається в системі травлення, де ферментується бактеріями. Це призводить до вироблення газів, які викликають характерні симптоми непереносимості молока – бурчання в животі, здуття та метеоризм після його вживання.

Інші ознаки включають такі нездужання:

  • Діарея.
  • Спазми та болі в животі.
  • Відчувати себе хворим.

Експерти зазначають, що у деяких випадках непереносимість молока розвивається як симптом захворювання, через який кишечник перестає засвоювати молочний цукор. Зокрема, це може бути гастроентерит, целіакія, хвороба Крона, виразковий коліт.