Поганий вибір їжі названий головним фактором нездорового способу життя, який призводить до серцево-судинних захворювань. Тільки у Великобританії перехід на здорове харчування щороку рятував би життя 60 000 чоловік від інфарктів.

Харчування назвали головним фактором нездорового способу життя, що викликає смертність від хвороб серця. У рейтингу цих факторів неправильне харчування обходить підвищений артеріальний тиск, високий рівень холестерину, куріння і навіть зловживання спиртними напоями. Всі ці фактори ризику інфарктів та інсультів є запобіжними, тобто людина може їх змінити. А є фактори, які ми запобігти не можемо. До них, зокрема, відноситься генетика або Екологія.

Читайте також:  Названі кращі методи, щоб уникнути сліз при приготуванні цибулі

В ході міжнародного дослідження його автори оцінили спосіб життя майже 9 млн осіб, які померли від інфарктів і серцевої недостатності в 2017 році. Встановлено, що врятувати можна було майже 70% померлих, якби вони просто краще харчувалися. Для Великобританії, де щорічно тільки від хвороб серця помирає по 87 000 чоловік, цифра врятованих склала б понад 60 000. Оцінка проводилася вченими Центрального Південного університету в Китаї, які стежили за впливом 11 факторів, що підвищують ризик смерті від інфаркту або серцевої недостатності. До них ставилися зловживання алкоголем, куріння, неправильне харчування і нестача фізичних навантажень.

Читайте також:  Медики з США розповіли про користь рослинної їжі для здоров'я серця

Також в список входили високий рівень цукру в крові, атеросклероз, гіпертонія, зайва вага, забруднення повітря, вплив важких металів і порушення роботи нирок. Можна визначити спосіб життя тієї чи іншої людини за записами про його здоров’я. А це дозволяє розрахувати вплив шкідливих звичок і їх внесок у розвиток смертоносних патологій. Так, неправильне харчування відповідає за 69,2% всіх смертей, підвищений артеріальний тиск – за 54,4%, атеросклероз – за 40%, пише The Daily Mail.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News